سوت پایان_ نقد فیلم منتخب هفته
زمان کنونی: 10-20-2014, 05:30 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: Atefeh
آخرین ارسال: Atefeh
پاسخ: 28
بازدید:4252

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
توجه سوت پایان_ نقد فیلم منتخب هفته
نویسنده پیام
دست راست مدیریت
وضعیت : آفلاین
اعتبار: 174
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490
سپاس شده 6606 بار در 3472 ارسال

ارسال: #1
سوت پایان_ نقد فیلم منتخب هفته
[تصویر: tv1f5aizny7u1t9bzmt.jpg]
کارگردان: نیکی کریمی
تهیه‌کننده: جهانگیر کوثری

نویسنده: نیکی کریمی

بازیگران:
نیکی کریمی
شهاب حسینی
اشکان خطیبی
نادر فلاح
آتیلا پسیانی

موسیقی: کارن همایون‌فر

فیلم‌برداری: تورج اصلانی

تدوین: مستانه مهاجر

ژانر: اجتماعی
سال ساخت: 1389

جوایز:
فیلم سوت پایان در بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر حضور داشته‌است.
در جشنواره سینمائی "وزول" فرانسه ,هیئت داوران جوان فرانسه، جایزه اصلی خود را به این فیلم اهدا کرد. علاوه بر آن هیئت داوران آسیایی این جشنواره نیز جایزه خود را به فیلم "سوت پایان" داد. سومین جایزه را هم انستیتو زبان های شرقی پاریس به همراه جایزه نقدی به این فیلم داد.

خلاصه داستان:
سامان و سحر زوج مستندسازی هستند که زندگی آرامی را در شهر تهران می‌گذرانند. اما در فیلمی که سامان برای تلویزیون ساخته صحنه‌ای خراب می‌شود و سامان به علت گرفتاری، تکرار صحنه فیلمبرداری را به همسرش سحر می‌سپارد و...

این روزها حالم مثل دایره است

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-11-2012 01:41 PM
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 سپاس شده توسط M.A ، ممنوع الفعالیّت ، mohammad.h ، KARIM ، الهام ، Fatima ، sobhan ، احمد ، Saied ka
دست راست مدیریت
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490

ارسال: #2
RE: سوت پایان_ نقد فیلم منتخب هفته
به نام خدا

فیلم سینمایی "سوت پایان" اثری که نام اجتماعی بودن رو با خود یدک می کشد ولی در ژانری بین اجتماعی و مستند پرسه می زند و در نهایت بیننده را سر دوراهیِ اجتماعی یا مستند بودن قرار می دهد.

نیکی کریمی بازیگریست که در بازی هایش سعی بر این دارد که کاملاً واقعی و به دور از هیچگونه غلو ایفای نقش کند در این فیلم هم خواسته این کار را به فیلمنامۀ خود منتقل کند و فیلمی واقعی و مستند گونه بسازد، ولی در این بین به سمت سینمای داستانی متمایل شده است و در نهایت دوگانگی را در فیلمنامه می بینیم، فیلمنامه ای که دو بخش دارد، یکی زندگی سحر و سامان که در قسمت ابتداییِ فیلم بلاتکلیف رها می شود، و بخش دوم فیلم که داستان زندگی ملیحه و قصاص است و آن نیز در سکانس آخر با نشان ندادن سرانجام قصاص رها می شود تا بیان کند اصل فیلم بیان زندگیِ سحر و سامان است که متاسفانه به آن نیز به درستی پرداخته نشده است.
نیکی کریمی سعی کرده در فیلم مسائل زیادی را به تصویر بکشد از اقتصاد گرفته، مسائل زنان جامعه تا قصاص، ولی این کار برای یک فیلم شخصیت محور منجر به گسستگی فیلمنامه شده است.

استفاده از دوربین روی دست که ظاهراً به یک مُد در سینما تبدیل شده است، در بعضی جاها نقص سکانس بود و نیازی به دوربین روی دست نبود.

یک سری سکانس هایی در فیلم دیده می شد که اضافی بود، مثل کلیپ سیروان خسروی و یا سکانس هایی که اشکان خطیبی و نیکی کریمی در خیابان ها در حال جست و جو بودند.

بازی شهاب حسینی نقطۀ قوتی برای فیلم بود، هستی مهدوی فرد(ملیحه) بازی متوسطی رو ارائه کرده ولی در مقابل غزاله رشیدی(افسانه دوست ملیحه) بازی روان و جالبی رو ارائه کرده بود. بازی نیکی کریمی خوب بود ولی کلوز آپ های زیادی از صورتش توی فیلم بود که یک جور خودستایی جلوه می کرد.

موسیقی در طول فیلم نقشی نداشت و خُب نیازی هم به این کار نبود ولی موسیقی تیتراژ پایانی خوب انتخاب شده بود.

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-11-2012 01:44 PM
 سپاس شده توسط M.A ، ممنوع الفعالیّت ، mohammad.h ، KARIM ، الهام ، Fatima ، JAVID ، ع ا ط ف ه ، Saied ka
دست راست مدیریت
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490

ارسال: #3
دوستان عزیزی که تمایل به شرکت در نقد فیلم دارن تا هفتۀ آینده نقد خودشون رو بذارن.

با تشکر
عاطفه_مدیر بخش سینما

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-11-2012 04:58 PM
 سپاس شده توسط ممنوع الفعالیّت ، mohammad.h ، KARIM ، ع ا ط ف ه
مدیر بخش موسیقی ایران و جهان
اعتبار: 140
گوشی:
SonyEricsson-c905
سپاس ها 7736
سپاس شده 8736 بار در 3083 ارسال

ارسال: #4
با احترام به سلایق همه، با دیدن 10 دقیقه ابتدایی فیلم، تلویزیون رو خاموش کردم!:tahavo

[تصویر: bb96x85atw9od3dyg2c.jpg]
08-11-2012 05:40 PM
 سپاس شده توسط Atefeh ، mohammad.h ، ع ا ط ف ه ، یه آشنا
دست راست مدیریت
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490

ارسال: #5
(08-11-2012 05:40 PM)Masoud نوشته شده توسط:  با احترام به سلایق همه، با دیدن 10 دقیقه ابتدایی فیلم، تلویزیون رو خاموش کردم!:tahavo
خیلی ها همین حرف شما رو گفته بودن توی سایتای مختلف

درسته که فیلم قوی نبود آقا مسعود، ولی من اعتقاد دارم حتی فیلم بد رو هم باید نگاه کنیم تا بتونیم فیلم خوب رو ارزیابی کنیم و به قول قدیمیا تا بده نباشه ارزش خوبه رو نمی شه فهمید.

با این اوصاف ممنونم که با جمع همراه بودین:cheshmakflower

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-12-2012 01:36 PM
 سپاس شده توسط ع ا ط ف ه ، Masoud ، Saied ka
کاربری که دمش گرم است
اعتبار: 219
گوشی:
HP ipaq rw6815
سپاس ها 13515
سپاس شده 5237 بار در 2237 ارسال

ارسال: #6
من کلا فیلمایی که نیکی کریمی بازی میکنه رونمیبینم چون دوستش ندارم

این فیلم رو بخاطر شهاب حسینی و البته مصطفی زمانی نگاه کردم

ولی خداییش پشیمون شدم از دیدنش...خیلی خسته کننده بود

هیچ هیجانی تو داستان نبود !
نصفه فیلموکه نیکی کریمی و اشکان خطیبی توخیابونا دنباله دختره میگشتن ، نصفه دیگشو دختره داشت داستان زندگیشو تعریف میکرد

تازه اصلنم یادم نمیاد مصطفی زمانی کجای فیلم بود:fekr

بازیاشونم خیلی معمولی ،یه جاهایی هم مصنوعی بود ....البته شهاب حسینی خوب بازی کرده بود

شاید فیلنامشو به صورت داستانی و کتاب بخونیم قشنگ باشه ولی برای فیلم شدن اصلا خوب نبود ،یا بهتره بگم خوب نتونستن به تصویر بکشنش

آخرشم که فکر کنم خودشونم نمیدونن چه جوری تموم شد !

البته اینا فقط نظره منه ، شاید خیلیا ازین فیلم خوششون اومده باشه

[تصویر: radj130lqtim1ndqcti.jpg]
08-12-2012 07:06 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 سپاس شده توسط Masoud ، Atefeh ، الهام ، mohammad.h
دست راست مدیریت
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490

ارسال: #7
(08-12-2012 07:06 PM)عاطفه نوشته شده توسط:  من کلا فیلمایی که نیکی کریمی بازی میکنه رونمیبینم چون دوستش ندارم

این فیلم رو بخاطر شهاب حسینی و البته مصطفی زمانی نگاه کردم

ولی خداییش پشیمون شدم از دیدنش...خیلی خسته کننده بود

هیچ هیجانی تو داستان نبود !
نصفه فیلموکه نیکی کریمی و اشکان خطیبی توخیابونا دنباله دختره میگشتن ، نصفه دیگشو دختره داشت داستان زندگیشو تعریف میکرد

تازه اصلنم یادم نمیاد مصطفی زمانی کجای فیلم بود:fekr

بازیاشونم خیلی معمولی ،یه جاهایی هم مصنوعی بود ....البته شهاب حسینی خوب بازی کرده بود

شاید فیلنامشو به صورت داستانی و کتاب بخونیم قشنگ باشه ولی برای فیلم شدن اصلا خوب نبود ،یا بهتره بگم خوب نتونستن به تصویر بکشنش

آخرشم که فکر کنم خودشونم نمیدونن چه جوری تموم شد !

البته اینا فقط نظره منه ، شاید خیلیا ازین فیلم خوششون اومده باشه
مصطفی زمانی توو اون مستند که نیکی کریمی ساخته بود، چند ثانیه نه بیشتر، حرف زدlough3

برای منم خیلی عجیب بود که چرا روی پوستر عکسش هست و اسم بهنوش بختیاری و گوهر خیر اندیش توو لیست بازیگرا هست، ولی هستی مهدوی فرد و غزاله رشیدی(ملیحه و افسانه) اصلاً اسمی ازشون به میون نیومده، با وجود اینکه خیلی توو فیلم بودن، انگار خواسته از اسم بازیگرا استفاده کنه برای فروش کارش.

به نظر منم فیلمنامش خیلی ضعف داشته، همش رو شخصیت سحر(نیکی کریمی) کار کرده بود، که اونم بد پرداخته شده بود بهش

من مصاحبشو آخر فیلم دیدم، گفت برای این نشون ندادم که اعدام میشه یا نه، که بگم اصل فیلم روی زندگیه سحر و سامان زوم کرده نه ملیحه.

من به شخصه فقط موسیقی تیتراژ پایانی و بازی شهاب حسینی رو دوست داشتم.

ممنون از اینکه شرکت کردی عاطفه جونflower

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-12-2012 10:35 PM
 سپاس شده توسط ع ا ط ف ه ، M.A ، الهام
فعال
اعتبار: 23
گوشی:
IPhone 4 s
سپاس ها 878
سپاس شده 496 بار در 269 ارسال

موسیقی : some one like u (ADELE)

ارسال: #8
سلام
به نظر من خیلی فیلم خوبی بود
حالا چون داستانش مثل بقیه ی داستان فیلم فارسی ها نبود دلیل نمی شه که بگیم این فیلم خسته کننده بود یا حالا هرچی
درسته که فیلم نقطه ی اوج چندانی نداشت اما به موضوع مهمی پرداخته بود
من خودم با دیدن نقش سحر احساس می کردم که نیکی کریمی این نقشو با تمام وجودش داره اجرا می کنه
زندگی این دوتا زن و شوهر و اگه توجه کرده باشید(طرز چیدمان خونه طرز حرف زدناشون و حتی روابطشون با دوستان)مثل دوتا دوست می مونه من از اون سکانسش بیشتر خوشم اومد که وقتی نیکی کریمی خیلی احساس ناراحتی کرده بود و یه جور حس مسئولیتی رو احساس می کرد اومد و از شوهرش تقاضای سیگار کرد
این خودش خیلی حرف داره...
به نظر من داستان پر محتوایی بود...البته من این فیلمو همون موقع که اومد خریدم حدود یه ماه پیش الان دقیق یادم نیست خیلی از سکانساش ولی اگه وقت کردم بازم میبینم و میامو می نویسم
از بچه ها هم تقاضای شدید می کنم که حتما فیلمو با یه نگاه دیگه ببینن...به نظر من این فیلم هزار مرتبه بهتر از فیلمایی مثل چهارچنگولی و بقیه ی فیلمای بی محتواس
چهارچنگولی آخرین فیلم طنزی بود که من پولمو حیفش کردم
ولی هیچ وقت راجع به سوت پایان یا هر فیلم پر محتوایی مثل پرسه در مه این حرفو نمی زنم حتی اگه ضعف بسیاری هم داشته باشند بهتر از یک سری فیلم دیگه س
در سوت پایان هم یکسری ضعف دیده شد مثل استفاده از نام مصطفی زمانی و سایر بازیگران در تبلیغات که به نظر من برای فروش بیشتر این فیلم این کارو کردن
بازم این نظر منه که اگه کسی بخواد فیلمش موفق باشه نباید مسایل مادی رو تو فیلمش دخالت بده تا مخاطب بعده تموم شدن فیلم نگه که:ئه؟دیدی؟بخاطر این که فیلمش فروشش بیشتر شه این کارو کرد فلان کارو کرد...و از موضوع اصلی فیلم غافل بمونه
یه کارگردان موفق باید میان خودش و مخاطبش یه حس اعتمادی پدید بیاره تا مخاطب بتونه به این حس برسه که فیلم فقط از ته دل کارگردان درست شده و به یه مسئله ی خیلی مهمی می خواد اشاره کنه...در این صورت مخاطب می تونه به فیلمهای بعدی هم اعتماد کنه و تا آخرش به فیلم نگاه کنه

قصه های کهن از چشم تو آغاز شدند/شاعران با لب تو قافیه پرداز شدند/هر پسربچه که راهش به خیابان تو خورد
یک شبه مرد شد و یکه به میدان زد و مُرد/من تو را دیدم و آرام به خاک افتادم
و از آن روز که در بندِ توام آزادم
08-14-2012 01:54 PM
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
 سپاس شده توسط الهام ، Atefeh ، M.A ، mohammad.h
دست راست مدیریت
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490

ارسال: #9
به نظر من دیدن مصاحبۀ نیکی کریمی آخر فیلم خیلی به آدم کمک می کنه که این فیلمو یه جور دیگه ببینه، دقیقاً یه جای مصاحبش گفت "این فیلم دغدغۀ من در مورد قصاص زنایی هست که شوهرشونو کشتن".

داستان فیلم اگرچه تکراری بود، ولی پرورش داستان یه کم فرق داشت با فیلمای دیگه، ولی متاسفانه فیلمنامه هنوز جای کار زیادی داشت و نیکی کریمی به دغدغه ای که ازش حرف میزد خوب شاخ و برگ نداده بود.

ممنون اسما جون که توی نقد شرکت کردیflower

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-14-2012 02:23 PM
 سپاس شده توسط Asma ، الهام
تاج سر انجمن و مدیر ارشد
اعتبار: 806
گوشی:
Samsung-SGH-G800
سپاس ها 29709
سپاس شده 31934 بار در 12375 ارسال

موسیقی : رضا صادقی-دیگه نمیتونم

ارسال: #10
با سلام
باز هم یک فیلم خوب و الحق واقعی نگر از نیکی کریمی هنر پیشه ی محبوبم دیدم که منو واقعا مجذوب خودش کرد مثل همیشه Smileبازی طبیعی نیکی کریمی و به تصویر کشیدن نقش هایی که بسیار آدمو تحت تاثیر خودش قرار میده منو همیشه میخکوب فیلم های اون کرده
با این که نشون دادن و پرداختن به یک نوع معضل اجتماعی رو بهش پرداخته که بسیار تکراریه ولی واقعا این موضوع در جامعه ی ما داره بیداد میکنه و بسیار زیاده که نشان دهنده ی فقر فرهنگی و مالی و اجتماعی همیشگی در جامعه ی ایرانی هست که وقتی به اون فکر بشه و در حقیقت لمس بشه بسیار وحشتناک و رقت انگیزه .چرا که همیشه بدبختی زنان رو در جامعه ی بی فرهنگ ما نشون میده که همیشه و حتی در کنار شوهرانی به ظاهر مرد باز هم تضمین جانی و تضمین سر پناه ندارند .مردان بی فرهنگ هوسرانی که ازدواج دومی رو قبول میکنن برای کار ناشایست و چشم طمع به سومی رو داشتن و این یک موضوع واقعی و بسیاری شده در جامعه ی ما که هیچ دادگاهی هم زن رو محق نمیدونه و زن در این اثنا باید همیشه یا قربانی بشه و یا محکوم که واقعا ملیحه قربانی شد و مادرش محکوم و به خاطر فقر نه هیچ وکیلی و نه هیچ دادگاهی نتونست اون رو تبرئه کنه با این که در این گونه مواقع واقعا حق با اون دختر و اون مادر بوده چرا که اگه اون دختر نا پدریه خودشو نمیکشت اون مادرشو میکشت و باز هم مزاحمی بود برای دختر و واقعا برای من این سوال شده که در این گونه مواقع که جان انسانی در خطره اگر خود انسانی اقدام نکنه پس چه باید کرد ؟باید ایستاد و نگاه کرد تا عزیزی از بین برود یا خود از جان خود محافظت کرد و از خود دفاع؟
!!!
و اگر نگاه کنیم چه کسی عزیز از دست رفته رو به ما باز میگرداند و حق ما رو به ما میدهد و اگر از خود دفاع کنیم چه کسی از ما دفاع میکند و و چه دادگاهی زن رو حمایت میکند در اصل ؟این هست که همیشه گفته میشود زن در جامعه ی ما پشیزی ارزش وجودی ندارد و به اون و به مشکلات اجتماعیه اون پرداخته نمیشود .

دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد
سعادت آن کسی دارد که از تن ها بپرهیزد
08-15-2012 01:02 AM
 سپاس شده توسط ممنوع الفعالیّت ، Atefeh ، M.A ، Asma ، mohammad.h
مدیر بخش فوتبال خارجی و سایر ورزش ها
اعتبار: 545
گوشی:
HTC incredible S
سپاس ها 19366
سپاس شده 18936 بار در 6953 ارسال

موسیقی : کی اشکاتو پاک میکنه؟

ارسال: #11
من با رفیق دختر حال کردم big grin نقش یه دختر زرنگ و عوضی رو داشت، کسی که میخواد پول بیشتر بگیره ، از یه طرف گفت به دستیارتون بگید این شماره ی جدید من هست اگه خواست زنگ بزنه big grin

من دقیقا صحنه های حساس فیلمو نتونستم ببینم ::) یکی اونجا که داستانش زندگیشو داشت تعریف می کرد، یکی اونجا که از ماشین خودشو پرت کرد پایین ، یکی هم بعد از این که کتک خورده بود و توی یه خونه گیرش آوردن از اون جا که نیکی کریمی سوارش کرد ندیدم big grin

متاسفانه یه سری از دیالوگ ها رو نشنیدم و این که مصاحبه نیکی کریمی هم نداشتم ببینم چی میگه. خیلی خیلی هم هُل هُل نگاه کردم چون وقت نداشتم برای دیدن فیلم.همین تا تموم شده دارم می نویسم ببخشید یه خورده آشفته و درهم برهم هستش.

خوب نقطه ضعف خیلی داشت، موضوع تکراری بود، پرداخت فیلم هم آنچنان تعریفی نداشت ، genre فیلم real بود درست اما به قول بچه ها نقطه ی اوج یا بولد شده ای تو فیلمنامه نبود و خیلی ریتم یکنواختی داشت.

بازی ها هم با توجه به فیلنامه زیاد تعریفی نداشت، دیگه از بازیگر توقع نمیره با فیلنامه به این سبک خیلی بخواد بترکونـــه!!! فکر میکنم بازی کریمی و حسینی دیگه بهتر از این نمی تونست باشه. فیلمی نبود که ببینده اونقدر درگیر بکنه.

در کل امیدوارم دفعه ی بعد فیلم بهتری انتخاب کنیم ، ملاک فیلم بعدیم قطعا بازیگر نخواهد بود boghz
08-15-2012 02:51 PM
 سپاس شده توسط ممنوع الفعالیّت ، mohammad.h ، Atefeh ، ع ا ط ف ه
دست راست مدیریت
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490

ارسال: #12
(08-15-2012 01:02 AM)الهام نوشته شده توسط:  با سلام
باز هم یک فیلم زیبا و دیدنی و الحق واقعی از نیکی کریمی هنر پیشه ی محبوبم دیدم که منو واقعا مجذوب خودش کرد مثل همیشه Smileبازی طبیعی نیکی کریمی و به تصویر کشیدن نقش هایی که بسیار آدمو تحت تاثیر خودش قرار میده منو همیشه میخکوب فیلم های اون کرده
با این که نشون دادن و پرداختن به یک نوع معضل اجتماعی رو بهش پرداخته که بسیار تکراریه ولی واقعا این موضوع در جامعه ی ما داره بیداد میکنه و بسیار زیاده که نشان دهنده ی فقر فرهنگی و مالی و اجتماعی همیشگی در جامعه ی ایرانی هست که وقتی به اون فکر بشه و در حقیقت لمس بشه بسیار وحشتناک و رقت انگیزه .چرا که همیشه بدبختی زنان رو در جامعه ی بی فرهنگ ما نشون میده که همیشه و حتی در کنار شوهرانی به ظاهر مرد باز هم تضمین جانی و تضمین سر پناه ندارند .مردان بی فرهنگ هوسرانی که ازدواج دومی رو قبول میکنن برای کار ناشایست و چشم طمع به سومی رو داشتن و این یک موضوع واقعی و بسیاری شده در جامعه ی ما که هیچ دادگاهی هم زن رو محق نمیدونه و زن در این اثنا باید همیشه یا قربانی بشه و یا محکوم که واقعا ملیحه قربانی شد و مادرش محکوم و به خاطر فقر نه هیچ وکیلی و نه هیچ دادگاهی نتونست اون رو تبرئه کنه با این که در این گونه مواقع واقعا حق با اون دختر و اون مادر بوده چرا که اگه اون دختر نا پدریه خودشو نمیکشت اون مادرشو میکشت و باز هم مزاحمی بود برای دختر و واقعا برای من این سوال شده که در این گونه مواقع که جان انسانی در خطره اگر خود انسانی اقدام نکنه پس چه باید کرد ؟باید ایستاد و نگاه کرد تا عزیزی از بین برود یا خود از جان خود محافظت کرد و از خود دفاع؟
!!!
و اگر نگاه کنیم چه کسی عزیز از دست رفته رو به ما باز میگرداند و حق ما رو به ما میدهد و اگر از خود دفاع کنیم چه کسی از ما دفاع میکند و و چه دادگاهی زن رو حمایت میکند در اصل ؟این هست که همیشه گفته میشود زن در جامعه ی ما پشیزی ارزش وجودی ندارد و به اون و به مشکلات اجتماعیه اون پرداخته نمیشود .

درسته، اینم یه معظله که متاسفانه زیاد دیده میشه توو جامعه و نیکی کریمی هم گفت که چون زیادن این جور زن های قربانیِ من بهش پرداختم.

ممنون الهام جون از شرکتت توی نقدflower

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-15-2012 07:40 PM
 سپاس شده توسط الهام
دست راست مدیریت
گوشی:
Nokia N73 Music Edition
سپاس ها 14490

ارسال: #13
(08-15-2012 02:51 PM)Principino نوشته شده توسط:  من با رفیق دختر حال کردم big grin نقش یه دختر زرنگ و عوضی رو داشت، کسی که میخواد پول بیشتر بگیره ، از یه طرف گفت به دستیارتون بگید این شماره ی جدید من هست اگه خواست زنگ بزنه big grin

من دقیقا صحنه های حساس فیلمو نتونستم ببینم ::) یکی اونجا که داستانش زندگیشو داشت تعریف می کرد، یکی اونجا که از ماشین خودشو پرت کرد پایین ، یکی هم بعد از این که کتک خورده بود و توی یه خونه گیرش آوردن از اون جا که نیکی کریمی سوارش کرد ندیدم big grin

متاسفانه یه سری از دیالوگ ها رو نشنیدم و این که مصاحبه نیکی کریمی هم نداشتم ببینم چی میگه. خیلی خیلی هم هُل هُل نگاه کردم چون وقت نداشتم برای دیدن فیلم.همین تا تموم شده دارم می نویسم ببخشید یه خورده آشفته و درهم برهم هستش.

خوب نقطه ضعف خیلی داشت، موضوع تکراری بود، پرداخت فیلم هم آنچنان تعریفی نداشت ، genre فیلم real بود درست اما به قول بچه ها نقطه ی اوج یا بولد شده ای تو فیلمنامه نبود و خیلی ریتم یکنواختی داشت.

بازی ها هم با توجه به فیلنامه زیاد تعریفی نداشت، دیگه از بازیگر توقع نمیره با فیلنامه به این سبک خیلی بخواد بترکونـــه!!! فکر میکنم بازی کریمی و حسینی دیگه بهتر از این نمی تونست باشه. فیلمی نبود که ببینده اونقدر درگیر بکنه.

در کل امیدوارم دفعه ی بعد فیلم بهتری انتخاب کنیم ، ملاک فیلم بعدیم قطعا بازیگر نخواهد بود boghz

منم بازیه غزاله رشیدی(همون دوست ملیحه) رو خوشم اومد، حس کردم قبلاً هم بازیشو دیدمkharesh

ممنون که فیلم رو دیدی و شرکت کردی تو نقد flower

هیچ کجا برایش دنج نیست
08-15-2012 07:49 PM
مدیر ارشد (قلب) انجمن
اعتبار: 459
گوشی:
Nokia N8
سپاس ها 11912
سپاس شده 21128 بار در 7787 ارسال

موسیقی : پورتوریکه (واسه تولدم)

ارسال: #14
سوت پایان با کارگردانی نیکی کریمی شاید موفق ترین فیلم در بین ساخته های کارگردانی باشد که در حال آزمون و خطاست. این روزها حضور شهاب حسینی به عنوان بازیگر می تواند باعث پر بیننده تر شدن اثر شود . بازیگری که بر خلاف سایر بازیگران محبوب انتخاب های با دقت تری دارد و در هر فیلمی ایفای نقش نمی کند. سوت پایان فیلم-مستندی است که بر خلاف فیلم های رایج اتفاق خیلی خاص در آن نمی افتد و این نه تنها ضعف نیست بلکه یکی از نقاط قوت آن است.
سوت پایان روایتی است از زندگی کارگردانی که یکی از بازیگران سیاه لشگرش دچار مشکلاتی در زندگی اش می شود و کارگردان فیلم که اتفاقا در نقش کارگردان هم ایفای نقش میکند به کمک بازیگرش می شتابد. در این بین شهاب حسینی به عنوان شوهر سحر رحیمی (نیکی کریمی) شخصیتی کاملا خنثی داشته و اتفاقات زندگی بازیگر فیلم را به خود مربوط ندانسته و زندگی کاری را کاملا جدا از زندگی شخصی میداند.
در این بین تلاش خانم رحیمی برای نجات بازیگرش ادامه پیدا می کند تا اینکه ...
-------------------------------------------------------------------------
فیلمنامه اصلا رضایت بخش نبود ، در نیمه ابتدایی،به مسئله ی ممیزی فیلم ها و سخت گیری در مجوز گیری که احتمالا دغدغه شخصی کارگردان است پرداخته می شود اما در نیمه دوم مسئله ی ملیحه و مادرش روایت می شود که ارتباطی بین این دو دیده نمی شود.

سکانس هایی در فیلم دیده میشد که فقط جنبه ی کمی برای فیلم داشتند به طور مثال از این خیابان به اون خیابان رفتن سحر و مزدک به دنبال خانه ی ملیحه که کاملا اضافی بود (از این دست سکانس ها در فیلم کم نبودند)

فیلم برداری نیز که از تکنیک دوربین روی دست استفاده شده بود تا حالت مستند گونه ی فیلم را بیشتر به رخ بکشد و تا حدی نیز موفق بود.

پایان فیلم نیز به ماننده فیلم های امروزه ی ایرانی تا حدودی باز گذاشته می شود تا نتیجه گیری بر عهده مخاطب باشد.

بازی شهاب حسینی در نقش سخت و مبهم سامان بسیار خوب اتفاق می افتد ، نیکی کریمی نیز بازی نسبتا خوبی داشته اما ضعیف ترین بازیگر فیلم هستی مهدی فر می باشد که اصلا آشفتگی لازم را به عنوان فردی گناهکار که مادرش به جای او قرار است اعدام شود را نداشته و کاملا سرد و بی روح این نقش را ایفا کرده است.

یکی دیگر از نقاط ضعف فیلم قدرتمند بودن و مثبت تر بودن نقش خانم ها از آقایان است به طوری که خانم ها در این فیلم خیلی قوی تر از آقایان نشان داده می شوند که صد البته از اندیشه های خانم کارگردان است.

در انتها این فیلم را ضعیف دانسته و امیدوارم در آینده نیکی کریمی کمتر به سمت کارگردانی پیش رود و بیشتر به مسئله بازیگری که حرفه ی اصلی خودش است بپردازد!!!

پابه پای شب تو گریه کند
اتوبان شهید بابایی
هشتصد اسم توی گوشی توست
تا بفهمی چقدر تنهایی

عیبی نداره ، ما هم خدایی داریم
08-16-2012 05:00 PM
 سپاس شده توسط M.A ، ع ا ط ف ه ، Atefeh ، الهام
تاج سر انجمن و مدیر ارشد
اعتبار: 806
گوشی:
Samsung-SGH-G800
سپاس ها 29709
سپاس شده 31934 بار در 12375 ارسال

موسیقی : رضا صادقی-دیگه نمیتونم

ارسال: #15
خب در حقیقت نیکی کریمی خواسته که یک معضل اجتماعیه شایع رو به تصویر بکشه و کلا قصد اون از به وجود آوردن این فیلم همان بوده و همان که اون تاثیر لازم رو روی بنده گذاشت Smileو من واقعا تحت تاثیر این بی عدالتیه جامعه قرار گرفتم که دوست دارم جواب سوال های به وجود آمده در فیلم و در حقیقت در زندگی اجتماعی ایرانی رو پیدا کنم کاش کسی از مسئولین قبل از بوجود اومدن این فجایع جواب قطعی رو برای مردم باز میکردند و میگفتند که تکلیف زن در این گونه موارد چیست؟

دلا خو کن به تنهایی که از تنها بلا خیزد
سعادت آن کسی دارد که از تن ها بپرهیزد
08-16-2012 05:55 PM
 سپاس شده توسط Atefeh ، M.A
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان